Ana Sayfa » Dini Sohbet » Geveze İslami Sohbet

Geveze İslami Sohbet


Geveze İslami Sohbet

Geveze İslami Sohbet Odaları

Geveze islami sohbet, geveze chat odaları, gevezelik konusu nereden çıktı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Gevezelik toplumsal bir hastalık, ruhsal bir travma olarak karşımıza çıkmaktadır. Toplum tarafından sürekli dışlanan gevezeleri dini sohbet ağımızda  toparlayalım, onlara bir şans verelim diye düşündük. Fakat gel gör ki, mevcut olan sükunet ve huzur ortamımızı baltalamaya. Rahatımızı kaçırmaya, insanları sunucumuzdan uzaklaştırmaya başladılar. Dolayısıyla geveze islami sohbet projemizi uzun bir süre rafa kaldırmaya karar verdik. Artık bundan sonra gevezelerle alakalı bir tasarrufumuz ve düşüncemiz yoktur. Sitemizde bulunan bütün gevezeleri, Taner beyin sitesine yönlendirdik, artık sitemizde geveze bir insana tahammülümüz kalmadı.

Geveze İslami Chat Sitesi

Sitemizin adından ve menşeinden de anlaşıldığı üzere temel olarak İslam ağırlıklı konuşmalara ve muhabbetlere karşı bir meylimiz ve özlemimiz vardır. Dini Chat siteleri içerisinde ehliyetli ve liyakatlı hocalarımız konu anlatırken, diğer kullanıcılarımız not tutarlar, konu bitiminde soru-cevap şeklinde istişareler olur. Fakat gevezeler geldikten sonra sitemizde var olan düzen ve tertip gittikçe bozulmaya başladı. Daha hocalarımız ağzını açmadan Mg3 makinalı tüfek misali dakikada 1300 mermi atan gevezelerden artık illallah dedik, gına geldi.

Geveze İslami sohbet odalarını açmakla ne büyük hata ettiğimizi, nasıl bir yanlışa düştüğümüzü şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü iyi niyetle başladığımız bir proje, sitemizi bitirme noktasına getirdi. Başta niyetimiz çok halisane idi, “Aman gevezeler dışarıda kalmasın, aman onlar da insan, aman yanımızda dursunlar bir şey olmaz” geldiğimiz noktayı anlatmaya hacet yok sanırım.

İslam Dini Gevezelere Nasıl Bakıyor?

İslam dini gevezelere pek iyi gözle bakmıyor. Nedenine gelince yüce dinimiz sükut, tefekkür, zikir, şükür, namaz gibi kıymetli unsurlardan oluşur. Fakat gevezelerde bu unsurların hiç birisi bulunmadığı için ağızlarını açtıklarında mangalda kül bırakmazlar. Boş konuşma sanatının ustaları, hesapsız asıp kesmenin mimarlarıdır onlar. Bu meyanda aklıma çok güzel bir atasözü geldi. “Çok Laf Yalansız, Çok Mal Haramsız Olmaz” bunun ne anlama geldiğini, neyi ifade ettiğini tam olarak idrak edebilirsek, gevezelik yapan insanın sözlerinin arkasında mutlaka yalan olabileceğini anlarız.

Gevezeliğin Arkasında Yatan Nedenler Nelerdir?

Gevezeliğin arkasında yatan nedenlerden en önemlisi, insanın kendisini saklama, gizleme gayretinin olmasıdır. Çünkü sürekli konuşan birisi mutlaka perde arkasında bir şeyleri saklamak istemektedir. Bu tamamen bir hedef şaşırtma, karşıdaki insanın direncini kırmak için sürekli vır vır konuşmaktır. Bütün gevezelerin taktiği bu şekildedir, karakterlerinde olan bozuklukları saklamak, insanları şaşırtmak için sürekli konuşurlar.

Sohbet siteleri içerisinde de bu tür insanlara rastlamak mümkündür. Bunlardan en belirgin olanı mavigece rumuzunu kullanan, aslında dinle diyanetle uzaktan yakından bağı olmayan, vakit namazlarını dahi sitemizin kanallarında kılan bir şahsiyettir. Gevezelerden şikayet ederken sitemizde deliler bile bulunmaktadır. Bu delimiz son zamanlarda bizi şaşırtmaya devam eden Fırtına ya da MaviKartal01 isimli şahsiyettir.

Makalemizin sonuna gelirken, ben yazarınız KaRa; bütün gevezelere sükunet, delilere akıl, iftira ve zanda bulunanlara iman, evde kalmış kızlara koca, işsizlere iş, dişsizlere diş vermesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Geveze islami sohbet siteleri sizin olsun, bize sükunet lazım.

Birbirinden İlginç Konu Başlıklarımıza Bakmaya Ne Dersiniz?

 

4 Yorumlar

 1. Ecem esiLa

  8 Şubat 2021 at 23:43

  Kara abisim yine döktürmüssün) ama yine 12 den vurup güldürdün beni) kalemin daim olsun diyor hedefinde başarıların devamını diLiyorum:)

  Cevapla
 2. EzeL

  8 Şubat 2021 at 23:49

  Okuyucuların anlıca dilden bir makale olmus yine her zamanki gibi,
  emeğinize yüreğinize sağlık ..
  böyle faydalı makallelerin devamını bekleriz sizden inşaallah Mehmet bey.

  Cevapla
 3. Hicret

  8 Şubat 2021 at 23:51

  Kara abi kalemine bereket.
  Güzel bir konuyu vurgulamışsınız.
  Çok konuşmak vakar ve heybeti götürür imiş.. Makalelerinin devamı diler ve en son yazdığınız duaya gönülden “amin” diyorum. ☺️

  Cevapla
 4. Hicret

  8 Şubat 2021 at 23:59

  Kara Ağabey kaleminize ve yüreğinize sağlık güzel bir konuya değinmişsiniz.
  Çok konuşmak kişinin vakar ve heybetini giderir.
  İnşaAllah özü sözü bir olma gayesindeyiz.
  Bu ara en sonda ettiğiniz duaya çokça amin ☺️

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir