Ana Sayfa » Dini Sohbet » Mynet İslami Sohbet

Mynet İslami Sohbet


Mynet İslami Sohbet

Mynet İslami Sohbet Odaları

Mynet islami Sohbet odaları, mynet islami chat siteleri aslında çok eski bir topluluğun avdet ettiği mekanlardan birisiydi. Yaklaşık 20 sene önce tüm mynet chat müdavimleri buraya toplanır, kendi aralarında islami meseleler hakkında istişareler yaparlardı. Bu istişareler neticesinde alınması gereken önlemleri planlarlardı. Fakat mynet chat site sahipleri, bu insanlara sormadan aniden bir proje değişikliğine gittiler ve bu kadar elit bir kullanıcı kitlesini dımdızlak kapının önüne koydular. Hiç bir izahat yapılmadan, danışılmadan, istişare edilmeden böyle bir karar alınması elbette bu insanları ziyadesiyle müteessir eylemişti. Muslumanlar.net sitemiz o günlerde yeni yeni boy göstermeye başlamıştı. Hemen durumu fark ederek dağılmak üzere olan mynet islami sohbet kullanıcılarını sitemiz bünyesine alarak yeni bir harekat başlatma kararı aldık. O günden beri mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürmektedir.

Mynet İslami Sohbet Sitesi Nedir?

Mynet islami sohbet sitesi; İslami konularda muhabbet etmek isteyen, toplum içerisinde belli bir konuma yükselmiş nezih insanlara hitap eden bir sitedir. Türkiye, hatta dünyanın çeşitli bölgelerinde İslami Evlilik gibi bir çok toplumsal harekete de öncülük etmiştir. Yaşadığımız şu çağda, insanların bu kadar kokuştuğu, yozlaştığı, ahlaki yönden çöküntüye uğradığını düşünürsek, İslami normlara göre yaşantısını idame ettiren insan sayısı gittikçe azalmaktadır. İşte bu az sayıda insan topluluğu, İslami Chat sitesinde yerini almıştır. Dış dünyada, bozulmuş bireyler arasında zaman kaybetmektense, Muslumanlar.net sitemize gelerek kıymetli vakitlerini ilim öğrenmeye adamaktadırlar.

Mynet İslami Sohbet Nedir? Nasıl Yapılır?

İslami Sohbet; içerisinde yüce dinimiz İslam ile alakalı bütün konuları barındıran sohbetlere verilen isimdir. Bu sohbetlerde konuşmacılar ve dinleyiciler arasında bir gönül bağı ve hiyerarşi mevcuttur. Burada hasıl olan maksat, var olan bilgilerin pekiştirilmesi, eksik olan ve muallakta kalan bilgilerin ise tamamlanması olarak düşünülmelidir. Her insan İslami sohbet yapamaz, çünkü kamil insan vasıflarına haiz olması gerekir. Yarım yamalak bilgilerle, kafadan desteksiz, herhangi bir dayanağı olmayan malayani sözlerle İslam anlatılmaz.

Mynet İslami Chat Odaları içinde Hangi Konulara Yer Verilir?

Bütün mynet islami chat hizmeti veren sitelere girin, mutlaka genel ve güncel olayların konuşulduğu, selamlaşma ve hal hatır sorulduğu bir #Sohbet odası vardır. İslami konular genel olarak #İslam veya #Dinisohbet kanallarında konuşulur. Bu kanallarda konusunda ehil bazı bilgili kişiler vardır. Bunlar son derece ağır, oturaklı, terbiyeli kişilerdir. Günün muayyen saatlerinde burada olurlar, diğer kullanıcıların İslam hakkında sordukları sorulara cevaplar vermeye çalışırlar.

Benzer Konularımızı Okumak İsteyebilirsin

5 Yorumlar

 1. muslumangenc

  7 Şubat 2021 at 01:52

  Ellerine sağlık mehmet abi.bu güzel makalen için. mynet eskiden baya meşhurdu ama kapattı nedense. teşekkür ederim

  Cevapla
  • mehmet asil

   7 Şubat 2021 at 02:34

   Değerli yorumlarınız ve olumlu düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizler gibi bilinçli insanlar sayesinde mynet islami sohbet kültürünü yeniden ayağa kaldıracağımıza olan inancım tamdır.

   Cevapla
 2. EzeL

  7 Şubat 2021 at 02:11

  Merhaba..
  öncelikle teşekkür ediyorum yine güzel bir makale olmuş elinize yüreğinize sağlık .
  İslamı sohbette herkesin harcı degildir ehli insanlarla sohbet etmek burda duruş çok önemli sohbet çok önemlı ve sizde çok anlatmışsınız Kaleme aldığınız makalede ..Maşallah diyelim
  Başarılarınızn devamını diliyorum …

  Cevapla
 3. Abide

  7 Şubat 2021 at 02:39

  Elinize emeğinize sağlık..

  Cevapla
 4. Mumine

  7 Şubat 2021 at 02:43

  Eğitici ve bilgi verici bir makale olmuş emeğinize sağlık..devamını bekleriz inşallah..

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir