Ana Sayfa » Şehir Odaları » Samsun Sohbet

Samsun Sohbet


Samsun Sohbet

Samsun Sohbet | Samsun Chat odaları

Samsun sohbet odalarına hoş safa geldiniz. Harika dostluklar kurup, yeni arkadaşlar edinmek isteyenler, bu ortamda aradığı her şeyi bulabilirler. Samsun Sohbet Chat sayfamızda, Samsunlu arkadaşlarınızla sohbet etmek imkanı bulacaksınız. Samsunlu olup da Samsun’dan uzakta yaşayan ve memleketinin insanları ile muhabbet etmek isteyenler Samsun Sohbet odalarına girerek, sohbetin keyfine varabilirler.

Kalitesinden ödün vermeyen yeni nesil Samsun muhabbet siteleri, siz değerli kullanıcılarımız için son sürüm güncellemelerle birlikte hizmet vermekteyiz. Birbirinden eğlenceli oyun salonlarımızda rakiplerinize meydan okuma şansına sahip olacaksınız. Radyo odasında yayıncı arkadaşlarımızdan isteyeceğiniz tüm şarkı, türkü, ezgi en kısa sürede yer verilecektir. Sitemiz Muslumanlar.Net ailesi olarak, konforunuz için elimizden gelen her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Samsun hakkında bazı bilgiler

Sizlere biraz ilimiz Samsun’dan  ile ilgili bilgiler verelim. Samsun Türkiye de Karadeniz bölgesinde bulunan hırçın denizi harika görünen yeşil bitki örtüsüyle, her kesimi kendine hayran bırakan ve gelişmekte olan bir şehrimizdir. Karadeniz’e doğru akarak iki büyük delta oluşturan Kızılırmak ve Yeşilırmak nedeniyle Samsun kıyıları geniş bir koy niteliğini almış olup Samsun coğrafyasının %45’ini dağlar, %37’sini platolar, %18’ini ise ovalar meydana getirmektedir. ilçeler ve nüfus olarak bilgiler vermek gerekirse; İlçeleri toplam 17 ilçeden oluşmaktadır. Sıralamasını alfabetik olarak açıklayalım;
Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlk adım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezir körü, Yakakent, 19 Mayıs’tan oluşmaktadır. Samsun 2022 nüfusu, tahmini verilere göre 1.377.369. Bu nüfus verisi, eski yıllarındaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır. Samsun 2022 resmi nüfus bilgileri 2023 yılının başında açıklanacaktır. Yüzde olarak ise: %49,46 erkek, %50,54 kadındır.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Samsun’da gezilecek görülecek olan birçok yer vardır. Bunlardan bazıları;

Sarıgüzel Tabiat Parkı: 19 Mayıs ilçesinde yer alan bu tabiat parkı, sık ormanlık alana sahip olup, piknik yapılabilecek ünlü mesire alanlarından oluşur. Karadeniz Sahil Yolu izlenip ulaşılan bu tabiat parkı, kamp kurmak için de uygundur. Buraya gelen kişilerin bisiklet ve yürüyüş turları da rehberlerle düzenlenir.

Akdağ Kayak Merkezi: Samsun şehrine bağlı olan ve Ladik sınırları içinde bulunan, Karadeniz’in en fazla turist ve ziyaretçi çeken kayak merkezlerinden birisi olan Akdağ Kayak Merkezi, 1800 metre uzunluğundaki Akdağ’da kurulmuştur.

Şahinkaya Kanyonu: Türkiye sınırlarında bulunan ve en büyük su kanyonları içerisinde bulunan bu kanyon, Samsun şehrine bağlı olan Vezirköprü’de bulunmaktadır. Bilhassa yaz mevsiminde doğa gezisi yapmayı isteyen yabancı ve yerli ziyaretçilerin ilgi odağı olan Şahinkaya Kanyonu, turkuaz rengindeki deniz manzarası ile dikkat çeker. Temiz havası ve eşsiz görünümü ile doğayla iç içe vakit geçirilebilecek olan bu kanyonda tekne turları da yapılmaktadır.

Samsun Hayvanat Bahçesi: Samsun Büyükşehir Belediyesi ile işletilen bu hayvanat bahçesi, Samsun şehrine bağlı olan İlkadım konumunda bulunmaktadır. Toplam olarak iki yüzden çok hayvanın bulunduğu bu alanda 50 hayvan çeşidine rastlanabilir.

Geyikkoşan Güreşleri

Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan güreşleri 600 yılı aşkındır Samsun ilimizin Alaçam ilçesi Geyikkoşan mesire alanında yapılmaktadır. Her yıl 6 Mayıs tarihinde Geyikkoşan mevkiinde toplanılıp koyun, kuzu ve büyükbaş cinsinden hayvanlar kesilir ve bu hayvanlar Geyik Baba’yı anmak adına yörenin mahalli yemeği olan keşkek ile birlikte yoksul kişilere dağıtılır. Bu gelenek Alaçam’da asırlardır sürmektedir.

Geyikkoşan Baba

Geyikkoşan Baba

Geyikkosan Baba Efsanesi

Samsun’un Alaçam İlçesinde anlatılan efsaneye göre Geyikkoşan bölgesi sık ve iri ağaçlarla örtülü bir ormandır. Bu ormanda yaşamını sürdüren bir dedenin bir de küçük tarlası bulunmaktadır. Dede, çevredeki insanlardan gizlice eğittiği iki geyiğiyle tarlasını gizliden gizliye sürmektedir. Bir gün tarlada çift sürerken, altın boyunduruk ve altın sabanıyla birkaç kişi dedeyi görür. Yabancılardan korkarak kontrolden çıkan geyikler altın boyunduruk ve altın sabanla birlikte dağa kaçarlar. Bu dağ günümüzde Kışlakonak Köyünde (Gelemet) bulunan -Meydancık- dağıdır. İnsanlar tarafından, altından yapılmış boyunduruk ve sabanın 600 yıldır bu dağda bir yerlerde olduğuna inanılır. Rivayetlere göre geyikleriyle çift sürerken Geyikkoşan Babayı görenlerin kör olduğu söylenir.

İslami sohbet, dini sohbet ve güncel sohbet hizmeti veren sitemizde siz samsun sevdalılarına da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir