Ana Sayfa » islamiyet » Ramazan Ne Zaman Başlıyor

Ramazan Ne Zaman Başlıyor


Ramazan Ne Zaman Başlıyor

Ramazan Ne Zaman Başlıyor

Ramazan ne zaman başlıyor? 2021 oruç ne zaman başlıyor? Ne zaman oruçluyuz? Gibi soruların cevabı internette şu aralar en çok aranan konulardır. Müslümanlar olarak 11 ayın sultanı Ramazan özlemle beklenip coşkuyla karşılanacaktır. 2021’de Ramazan 13 Nisan salı günü ilk oruç günü ile başlamaktadır. Bu gün hepberaber oruçlu olup iftarı bekleyeceğiz.

2021 oruç ne zaman başlıyor?

2021 de ilk oruçlu olacağımız gün 13 Nisan Salı günüdür. 12 Nisanı 13 Nisana bağlayan gece ilk sahur yapılacaktır. İslam alemi olarak 13 Nisanda hepberaber oruçlu olup ilk orucumuzu tutup ilk iftarımızı açacağız. Sonrasında 30 gün oruç tutulacaktır.

"<yoastmark

Ramazan Ayı 2021

Ramazan Ayı tüm islam alemi olarak en çok önem verilen aydır. Bu ayda dini duygular yoğunlaşmaktadır. ibadetler artıp allah’a yaklaşım artmaktadır. 2-3 saat sıgarasız duramayanlar sigara içmez , saatlerce yemek yemeden aç susuz durulur. Bu Allah’a ibadet için yapılır.
Yoksa kimse hiçbirşey için bunu yapmaz. Bu günler aç insanların anlaşılabilmesi için oldukma iyi bir fırsat ve derstir. insanlar Aç kalıp bu günlerde açlığı bizzat yaşayıp fakir ve aç insanları daha iyi anlamaktadır. Ramazan ayına ayrı bir önem katan mübarek bir gece olan kadir gecesi bu mübarek ayda bulunmaktadır. Bu gece islam alemi adına en kutsal önemli gecelerden olup ibadetlerle idrak edilecektir.
Buda bu aya ayrı bir önem katmaktadır. Ramazan bayramında ramazan-i şerif son bulup çoşku ile bitirilecektir.

Ramazanın ilk günü

Ramazanın ilk günü özlem ve çoşku ile beklenmektedir. Tüm müslümanlar ramazan ayını hasretle beklemektedir. ilk sahur heyecanlı ilk oruç mutlulukla tutulup ilk iftar cokşu ile idrak edilecektir. Bu günün tüm müslümanlarda ayrı bir önemi bulunmaktadır. Hasret , heyecan ve coşku hepsi bir arada yaşanmaktadır. Bu gün ve ayın verdiği manevi huzur ve mutluluk anlatılamayıp yaşanacak kadar güzel bir duygudur.
Covid dolayısı ile hernekadar toplu iftarlar yapılamayacak olsada gönülden olan bağımızla hepberaber aynı duygularla ramazanı geçireceğiz.

Rabbim bu mübarek aydada yaptığımız ibadetlerimizi kabul edip bizleri sevdiği kullarından eyleyip cennetiyle mükafatlandırması dileğiyle.

Hayırlı Ramazanlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir