Ana Sayfa » Dua » Karınca Duası

Karınca Duası


Karınca Duası

Karınca Duası: Hayatınızı Değiştirebilecek Dua

Karınca Duası, genellikle zor durumda olan kişilerin başvurduğu bir duadır. Çünkü karınca, küçük ama güçlü bir yaratıktır ve bu dua da bize karıncanın güçlü yanlarını hatırlatır. Karınca Duası’nın etkisiyle hayatınızdaki sorunları çözebilirsiniz.

Peki, nasıl yapılır bu dua? Karınca Duası, oldukça basittir ve herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek bir duadır. İlk olarak, kendinizi toparlayarak sakin bir yerde oturun ve derin bir nefes alın. Sonra şu şekilde okuyun:

“Ya Rabbi, senin yarattığın küçük ama güçlü karıncalar gibi ben de güçlüyüm. Benim de sorunlarım var, ama ben onların üstesinden gelebilirim. Bana yardım et güçlü olmaya, sorunlarımı çözmeye ve hayatımı düzeltmeye.”

Bu dua, size güç verecektir. Kendinize olan inancınızı arttırarak, olumsuz düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Karınca Duası’nın en güzel yanı, herhangi bir dini inanca sahip olmanıza gerek duymadan yapılabilmesidir.

Karincaduasi

Karincaduasi

Karınca (Bereket) Duasının Türkçesi – Karınca duası okunuşu

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.”

Karınca Duası Anlamı

“Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun  Rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren Rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegâne Malik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın  sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile  rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehfin isimleri).”

Sonuç olarak, Her dua güzeldir, ancak Karınca Duası hayatınızı değiştirebilecek bir dua niteliği taşır. Siz de bu basit ama etkili duası sayesinde güçlü bir ruh haline kavuşabilirsiniz. Bu dua ile sorunlarınızı çözebilir, yaşam kalitenizi arttırabilir ve kendinize olan özgüveninizi yükseltebilirsiniz.

islami sohbet ve islami sohbet odalarına katılarak ücretsiz ve kolay bir şekilde giriş yapabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir