Ana Sayfa » Popüler Sohbetler » Anlamlı Sohbetler

Anlamlı Sohbetler


Anlamlı Sohbetler

Anlamlı Sohbetler

Anlamlı Sohbetler Misyonunuzu Nasıl Etkiler?

Anlamlı sohbetler yapmak çok önemli görünmeyebilir. İnsanlar her gün aklına gelen şey hakkında sohbet ediyor. Ne söylemek istediğimizi ve varsayılan olarak konuşmalarımıza neyin girdiğini düşünmeyi nadiren bırakıyoruz.
Bunun sebebi, sohbet konularının çok soyut olmasıdır. Onlara diyoruz, bir milisaniye sürüyorlar ve sonra kayboluyorlar. Elimizde sınırsız sohbet konusu varmış gibi hissedebiliriz. Şu anda bahsettiğin şey eksiksiz olarak söylemek istediğin şey değil ise, gelecekte ona sonsuza kadar eklemeye devam edebilirsin.

Anlamlı Sohbetlere Farklı Açılardan Bakabilmek

Ancak, sohbetlere ayrı bir açıdan bakarsanız ne olur? Her şeyden önce, ne söylersen söylenemez . Sözleriniz muhatabınızdan bir tepkiye yol açıyor. Bunlar da sizi etkiliyor. Bu anlamda, bir sohbetin her anı, daha sonra olacaklara neden olur. Her kelime ve cümleyle, takip edecekler için (bilinçli ya da bilinçsiz) bir tohum ekiyorsunuz.
İkincisi, son salgının bizlere gösterdiği gibi , geleceği asla bilemeyiz . Son iki senedir arkadaşınızla her hafta bir fincan kahve içmek için buluşmanız, onları önümüzdeki Perşembe günü göreceğinizi garanti etmez. Neden sohbet etmek isteğinizi, belki bir daha gelmeyecek, bir sonraki zamana kadar bekleyesiniz ki?

Son olarak bunlardan en önemlisi, ne zaman sohbet ederseniz gelecekteki halinizi şekillendirirsiniz . Düşüncelerinizi dile getirmek sizi bazı şeyleri seçmeye ve diğerlerini dışarıda bırakmaya zorlar. Her cümleyle yaşamınızın daha büyük anlatısını şekillendiriyorsunuz. Bazı hikayeleri, inançları ve duyguları diğerlerinin üstünde pekiştiriyorsunuz.
Mesela : Birisi size hafta sonunuz hakkında soru sorduğunda, her ayrıntısını paylaşamazsınız. Ne söyleyeceğini seçmeniz gerekmektedir, detaylara giremezsiniz.

Anlamlı Dini Sohbetler

Bazı arkadaşlarımız da, İslami Chat sitemiz içerisinde muhabbet ederken, din hakkında anlamsız sözler sarf etmekte, konuşurken lafının nereye gittiği bilmeden hareket etmektedir. Bütünlük ve mealden uzak sohbetler elbette yüce dinimiz İslam’a hizmet etmemektedir. Bir sohbet ortamında bahsettiğimiz konular, diğer kişiler tarafından da kabul görmeli ve onaylanmalıdır. Çünkü uzun vadeli yaptığımız muhabbetler beynimizi ve nihai olarak hayatımızı etkilemektedir. Bunun bilincinde olarak sohbetlerimizde daha bilinçli ve gerçekçi olmamız gerekmektedir.

Dini sohbetler sitesi içerisinde son derece dikkatli olmak, anlık ortaya çıkan yeni durumlarla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Diğer kişilerin de aynı denklemde olup olmadığını açık bir şekilde fark edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir